Smokey & The Barrels is een Hele mooie Land Rover Defender PIck Up uit 1981 met twee grote smoker-bbq's erop gebouwd.
Als je een echte bbq wil dan ben je bij Smokey op het juiste adres.
Gerechten
Op onze unieke Land Rover Defender Pick up kun je alles maken wat uberhaupt op een smoker bbq kan.
We hebben hele mooie arrangementen maar je kan ook de foodtruck los huren en lekker zelf aan de gang gaan met je vrienden, collega's en of familie
Kijk op hele gave arrangementen op: www.frietfabriek.com/bbq
Chef's specials
Bij Smokey and the Barrels draait alles om levendigheid en heerlijke smaken. Met de CHEF'S BBQ van €30,00 per persoon serveren we een verscheidenheid aan kleine gerechtjes, zodat je van alles kunt proeven terwijl je geniet van de gezelligheid. Onze barbecue is een dynamische ervaring met verschillende smaken, waardoor iedere hap een nieuwe ontdekking is.
Onze specialiteiten zijn zorgvuldig bereid op de smoker. Kies voor onze Smoked Brisket, langzaam gegaard met een heerlijke likkielakkiesaus, of probeer het buikspek, rijkelijk overgoten met piri piris saus. Niet te missen zijn ook de kippendijen Yakatori spiesjes en de natuurlijk gebakken Bavette.
Daarnaast hebben we smaakvolle salades zoals de aardappelsalade met friszure knoflook mayo en bieslook en een frisse slamix in sesamdressing.
Maak je maaltijd compleet met een keuze uit onze bijgerechten zoals een puntzakje friet of een gepofte aardappel van de barbecue.
Vergeet niet om ruimte te bewaren voor een van onze verleidelijke de
Onze crew
In onze foodtruck, Smokey and the Barrels, draait alles om lekker en gevarieerd eten. Ons team wordt geleid door twee ervaren chefs die elk event een smaakvolle ervaring maken. Tony was eerder chefkok op de SS Rotterdam en brengt zijn culinaire expertise mee. Samen met BBQ-chef Kees, bekend om zijn vaardigheden op de grill, vormt hij een sterk duo. Ze vullen elkaar perfect aan in de keuken en zorgen voor een divers menu waar iedereen van kan genieten. Dus, of je nu zin hebt in een klassieke bbq of iets unieks wil proberen, je kunt rekenen op de kwaliteiten van Tony en Kees om je smaakpapillen te verwennen. Kom langs bij Smokey and the Barrels en ontdek hoe deze chefs de kunst van lekker eten steeds weer naar een hoger niveau tillen.
Certificaten
- Sociale Hygiëne
- Allergenendeclaratie
- Hygiënecode HACCP